Blog

Alanya Araç Kiralama

Alanya Araç Kiralama

Araç kiralama gerek aracı olmayan Alanyalı vatandaşlar gerekse Alanya’ya gelecek olan turistler için ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Bu anlamda Alanya’da hizmet veren çok fazla firma bulunmaktadır. Sadece araç kiralanacağı gibi şoförlü araç kiralamak da mümkündür. Araç kiralamak özellikle tatilciler için kısa planlanan tatil zamanını dolu dolu geçirmeye yardımcı olacaktır. Tatilciler için havaalanında araç kiralama hizmeti bulunmaktadır. İyi bir tatil için bu hizmet güzel bir başlangıç olabilmektedir. Araç kiralarken bazı hususlara dikkat etmek de yarar vardır.

 

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralamadan önce Alanya içerisindeki firmalar hakkında bilgi edinilmelidir. Gerek müşteri yorumları incelenmeli gerekse fiyat karşılaştırması yapılmalıdır. Bu ön araştırma yaşanacak olumsuzlukları büyük derecede önleyecektir. Tercihler küçük araçlardan yana olmalıdır.  Küçük araç park açısından, yakıt açısından ve kiralama fiyatı açısından daha avantajlı olmaktadır. Araç teslim alınırken yakıt ibresi mutlaka kontrol edilmelidir. Yakıt oranı ne düzeyde teslim alındıysa o oranda teslim edileceğinden ekstra maliyet olmaması için yetkili yanında kontrol şarttır. Aracın sigorta kapsamında olması da dikkat edilecek diğer bir husustur. Sigortasız araçlarda yaşanacak her türlü kazanın faturasının kiralayana kesileceği unutulmamalıdır.

 

Araç Nasıl Kiralanır?

Öncelikle tatilcilerin önceden rezervasyon yapması zaman kaybı olmaması adına oldukça yaralı olacaktır. Araba kiralayacak kişiler yukarıda sıralanan hususlara mutlaka dikkat etmelidirler. Yapılan araştırmalar sonucunda kişi bir firmada karar kılar ve sözleşme imzalanır. Belli bir miktar kaparo verilir ve istenilen gün boyunca araba müşteriye kiralanır. Müşteri dilerse ek ücret karşılığında bu süreyi uzatabilir. Erken teslim durumu söz konusu olduğunda çoğu firma sözleşme gereği para iadesi yapmamaktadır. Bu nedenle kişi aracı kaç günlüğüne kiralayacağından iyice emin olmalıdır. Müşteri aracı sözleşmede belirtilen kurallara uygun kullanmalıdır. Kiralama süresi dolup teslim vakti geldiğinde ise yakıt kontrolü yapılıp teslim alındığındaki kadar yakıt doldurulup o şekilde teslim edilmelidir.

 

Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Araç kiralamadaki fiyat tarifeleri aracın modeli, kaç gün kiralanacağı ve özel şoför istenip istenmediği gibi ayrıntılara göre farklılık göstermektedir. Alanya çevresinde her bütçeye uygun araç kiralamak mümkün olmaktadır. Bazı firmalar uzun süreli kiralamalarda müşterilere indirim uygulayabilmektedir. Araç kiralama ile ilgili her türlü hizmet bilgisine  https://ilifostour.com sitesinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.