Blog

Alanya Tekne Turu

Alanya Tekne Turu

Tatil sezonunun açıldığı şu günlerde rezervasyonlar da çoktan yapıldı bile. Alanya yıl içerisinde yerli yabancı çokça turiste ev sahipliği yapan bir turizm beldesidir. Deniz, kum ve güneş derken Alanya’nın sahil boyundaki güzelliklerini görmek ve farklı deneyimler yaşamak içinde tekne turları düzenlenmektedir. Tekne turları oldukça rağbet gören seçenekler arasında yer almaktadır. Bir tekne turu ortalama 6 saat kadar sürmektedir. Tatilcilere o günlerini tekne turu ile dolu dolu geçirme fırsatı sunulmaktadır.

 

Tekne Turunda Bir Gün

Tekne turu sabah 9.30’ da tatilcilerin otellerinden ücretsiz servislerle alınmasıyla başlar. Turların ahşap ve korsan tarzı tekneler ile yapılıyor olması tura ayrı bir efekt katmaktadır. Alanya limanından hareket edilerek kıyı boyundaki birçok doğal ve tarihi güzellik gezilir ve fotoğraf çekme imkânı tanınır. Tekne Kleopatra plajına gelindiğinde tatilcilerin yüzmesi için orada bir mola verilir. Kleopatra Plajından sonra sırada Ulaş Plajı vardır. Ulaş plajına gelindiğinde burada tatilcilere barbeküden ve sınırsız içecekten oluşan öğle yemeği ikram edilir ve bu bölgede de yüzme imkânı tanınır.  Yüzmek için belirlenen diğer bir yerde Şeytan Mağarası olacaktır. Tatilciler mağarada yüzerek farklı bir deneyim yaşama fırsatı bulacaklardır. Saat 16.00 sularında ise tekne tekrar Alanya limanına dönmüş olacaktır.

 

Tekne Turunun Rotasını Belirleyen Yerler

Sabahın erken saatinde başlayan tekne turunun ilk rotası Eski Tersane’dir. Sonrasında Kızıl Kule, Alanya Kalesi ve kaleden sonra ise 3 ayrı mağara ziyaret edilir. Bu mağaralar Korsanlar Mağarası, Âşıklar Mağarası ve Fosforlu Mağarası olarak belirlenmiştir. Mağara ziyaretleri tamamlandığında tatilcilerin bir süre yüzmesi için geminin rotası Kleopatra plajına çevrilir. Açık hava ve yüzmenin etkisiyle herkes iyice acıkmaya başlayacaktır. Öğle yemeği molası ise Ulaş plajında verilir. İsteyenler burada bir süre daha yüzebilirler. Son olarak Şeytan Mağarası da ziyaret edilir isteyenlerin burada tekrar yüzmesine fırsat verilir ve tekne geri dönüşe başlar.

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

Sabah ilk olarak tatilciler kaldıkları otellerden alınarak ücretsiz olarak Alanya Limanına getirilir. Teknede öğle yemeği ve sınırsız içecek imkânı vardır. Teknenin orta katında çeşitli animasyonlar düzenlenmektedir. Sakin bir gezinti isteyenler için sakin ortamlar oluşturulur. Teknenin en üst katında ise tatilcilerin güneşlenebilmesi için herkese özel güneş yatağı hazırlanır. 6 saat için tur kapsamında belirlenen fiyatlara ekstre bir ücret yansıtılmamaktadır. Alanya’da keyifli bir tekne turu yapmak isteyenler https://ilifostour.com sayfasından bilgi alabilirler.